Zgromadzenie Kontemplacyjno-Czynne o Dwóch Gałązkach
Jesteście duchowo najmłodsze w rodzinie Synów i Córek Najświętszego Imienia Jezus. Macie zamiłowanie do wsi w klimacie… śródziemnomorskim. Marzycie o tym, żeby mieć choćby najmniejszą, ale prawdziwą, winnicę. Formują Was, oprócz tego co oczywiste dla każdego powołania, trzy teksty:
LABOREM EXERCENS (fragment)
„W całości należy przypomnieć i stwierdzić, że rodzina stanowi jeden z najważniejszych układów odniesienia, wedle których musi być kształtowany społeczno-etyczny porządek pracy ludzkiej. Nauka Kościoła zawsze poświęcała tej sprawie szczególną uwagę, a w dokumencie niniejszym także wypadnie nam jeszcze do tego powrócić. Rodzina jest bowiem równocześnie wspólnotą, która może istnieć dzięki pracy, i jest zarazem pierwszą wewnętrzną szkołą pracy dla każdego człowieka”.
DOMINIUM ET VIVIFICANTEM (fragment)
„Tylko Duch Święty może przekonać o grzechu ludzkiego początku, ponieważ On właśnie jest Miłością Ojca i Syna, ponieważ On jest darem – a grzech ludzkiego początku polega na zakłamaniu i odrzuceniu Daru oraz Miłości, które stanowią o początku świata i człowieka”.
REDEMPTORIS MISSIO (fragment)
„Dlaczego misje? Dlatego, że nam, jak świętemu Pawłowi, 'została dana łaska: ogłosić poganom jako Dobrą Nowinę niezgłębione bogactwo Chrystusa’ (Ef 3,8). Nowość życia w Nim jest 'Dobrą Nowiną’ dla człowieka wszech czasów: do niej wszyscy ludzie zostali powołani i przeznaczeni. W rzeczy samej wszyscy jej szukają, choć nieraz w sposób niejasny, i wszyscy mają prawo do poznania wartości tego daru i przyjęcia go. Kościół, a w nim każdy chrześcijanin, nie może ukrywać ani zachowywać dla siebie tej nowości i tego bogactwa, otrzymywanych z Bożej dobroci, by przekazywać je wszystkim ludziom”.
Bracia Muleanie, podobnie jak i Siostry Muleanki, urodzili się, czyli „przyszli” do rzeczywistości mojej modlitwy w niedzielę laetare, 22 marca 2020 r.